Mozaiky

 Mozaika je luxus který je dostupný. Kvalitní mozaika dokáže uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka. Zároveň plní náročné požadavky na hygienu a odolnost moderních obkladů.
Mozaika vám určitě ozvláštní koupelnu, kuchyň, nebo jiné prostory ve vašem bytě. Průmyslově vyráběné mozaiky můžeme řádově rozdělit do tří kategorií a to skleněné, keramické a kamenné. Dále se rozlišují tvarově, velikostí, barevně atd.

 

S mozaikou se dá obložit téměř veškerý povrch, tedy podlahy, stěny, stropy a nesmíme zapomenout na bazény (vnitřní i venkovní). Velkou výhodou mozaiky je, že s ní můžeme obkládat různé oblé tvary (hrany bazénů,lavice,sloupy). Mozaiky jsou charakteristické svou nápaditostí. Velice často používáme k doplnění barevně vymalované stěny při jejichž obměně se dá měnit celkový výraz místnosti.
Mozaikou se dají obložit jak celé stěny tak jen jejich části, které dokáží oživit klasický obklad. K mozaice doporučujeme kombinaci s kamenem (umělým kamenem) v tomto případě volíme pokládku kamene beze spár, aby se navzájem nerušili velikosti formátů. Velmi často používanou mozaikou je tzv. mix, jedná se většinou o čtyři druhy nepravidelně promíchaných barev.

Jeden z největších výrobců mozaiky na světě je italská firma Bissazza, která na trhu působí již padesát let. V počátcích pracovala s technologií benátské mozaiky, kterou postupně vyvíjela a vylepšovala. Vedle skleněné mozaiky je pro Bissazzu charakteristicá produkce s povrchovou úpravou ve 24karátovém zlatě.
Skleněná mozaika působí velmi příjemným dojmem a mezi její nejčastější použití by jsme zařadili koupelny, sauny a obklad kuchyňské linky.